USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Şehit annesinden HDP ve CHP'ye 'terörist' çıkışı

Kuzey Irak'ta planlı Pençe Kilit Operasyonu'nda PKK/YPG terör örgütünün saldırısında martir bulunan Piyade Teğmen Onur Öztürkmen'in annesi zor hoca Gülşen Öztürkmen, oğlunun da HDP ve CHP'yi sevmediğini belirterek, "HDP teröristtir, CHP de teröristtir. Onur da onları sevmi

Şehit annesinden HDP ve CHP'ye 'terörist' çıkışı
26-11-2022 18:08
26-11-2022 18:08

.
AK Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM yönetim Amiri Ali Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kuzey Irak'ta teröristlerin saldırısında martir bulunan Piyade Teğmen Onur Öztürkmen düşüncesince Gaziantep'in Nizip ilçesi Eyüp Sultan Mahallesi'nde kurulan taziyet evini görüşme etti. Heyet, şehidin annesi tekaüt sarıklı Gülşen Öztürkmen ile babası tekaüt Uzman Çavuş Derde Öztürkmen'i görüşme ederek başsağlığı diledi. Ziyarette Milletvekili Ali Şahin, martir annesi Gülşen Öztürkmen'in elini öptü. Milletvekili Ali Şahin'e sarılan kederli anne, "HDP teröristtir, CHP de teröristtir. Onur da onları sevmiyordu" dedi.

Teröristlere tokat kabilinden cevap

PKK'lı teröristlere de tokat kabilinden yanıt verici kederli anne Öztürkmen, "Her devir devletimizin yanındayız. Devlet düşüncesince yaşadık, mevki düşüncesince de ölürüz gelişigüzel zaman. Benim babam da öyleydi, annem de öyleydi. Canımız devlete fedadır. En küçüğümüzden en büyüğüne denli herkesin canı devletimize feda olsun inşallah. Benim de canım feda olsun. Milli ve tinsel değerlerimize erbap çıkan hacısı hocası düşüncesince canımı veririm. Askerimiz, polisimiz düşüncesince dirilik veririm. Allah razı olsun devletimizden de, gelişigüzel devir yanınızdayız" niteleyerek konuştu.
Oğlunun "Şehit olursam arkamdan ağlama anne" söylediğini özetleyen kederli anne, "Allah devletimizi düşmanlardan korusun inşallah. Benim oğlum Halis Demir kabilinden gitti. 15 Temmuz şehitleri kabilinden gitti. Ahmet Oruç kabilinden gitti. Onların annelerine rahatlık önerirken, kendim onlar kabilinden oldum. Allah mekanlarını aşırılmak eylesin hepsi şehitlerimizin. 'Anne ego martir olursam ağlamayın' demişti. Ben bitmiş demiştim ancak tutamıyorum kendimi. Tutamıyorum sözümü" niteleyerek yaş döktü.
"Yarın ihtimal delirebilirim. Yarın elan aşkın delirebilirim" diyen kederli anne, Milletvekili Şahin, Vali Gül ve Başkan Fatma Şahin kabilinden sakinleştirildi.

Beyhan Sağlam
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler