USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Sağlık

Adana'da depremden etkilenen etibba bina kooperatifi kurdu

Adana kent Eğitim ve Araştırma Hastanesinde memur müşterek ekip doktor, kendileri üzere depremden etkilenen meslektaşları düşüncesince "Adana Doktorlar Arsa Konut Yapı Kooperatifi" ismiyle kooperatif kurdu.

Adana'da depremden etkilenen etibba bina kooperatifi kurdu
09-03-2023 13:06
Adana

Kooperatif Başkanı Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Rıza Şahin, AA muhabirine, depremde evinin hasar gördüğünü ve halen ortak otelde kaldığını söyledi.

Depremin evvel saatinden beri çalışmaya bitmeme ettiklerini tamlayan Şahin, "Bu depremde 100'den çok meslektaşımızı kaybettik. Belki 1000'den çok meslektaşımızın bugün korunma problemi var. Evleri ya hasarlı ve ya yıkıldı. Biz hem afetzede olduk aynı zamanda afette çalışkan kendisine çalıştık." sanarak konuştu.

Şahin, kıyamet dönemlerinde sağlık mensubunun önemini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Depremin evvel alelacele itibaren, ailelerimizi sakıncasız yere almadan çalışmaya başladık. Gelebilen herhangi ortak personel geldi. Bir kooperatif kurarak en azından evini yitirmiş çadırda, otomobilde yahut otelde artan meslektaşlarımızın korunma sorununu ortak kooperatif açarak çözmeyi düşünüyoruz. Şimdilik 30 müessis unsur sağlıkçı arkadaşımızla baş başa kuruluşunu gerçekleştirdik lakin devir zarfında gelişip sayımızı fazlalaştıracağız."

Bu mevzuda çırçıplak maşer kuruluşları ve amme yöneticileriyle fikir alışverişinde bulunduklarını tamlayan Şahin, "Kamunun işini kolaylaştırmak düşüncesince kılıç de çırçıplak maşer kendisine fariza edinmeyi kendimize amaç bildik. Bu mevzuda arkadaşlarımızın problemlerini halletmek düşüncesince kılıç de elimizden geleni yapacağız." sanarak konuştu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne müracaatta bulunarak kooperatifi kurduklarını, en önce kooperatif kendisine yer olmak istediklerini tabir fail Şahin, laflarını şu biçimde tamamladı:

"İlk evrede taşımalık ve ya inşa ev satın alıp gereksinim duyan arkadaşlarımızı oraya yerleştirmeyi düşünüyoruz. Şu anda on paralık gidecek noktayı sıfır arkadaşlarımız var. Sorunlarını temelli mevzuda çözeceğiz. Kalıcı konutları gittikçe yaptığımızda bunları depreme dayanabilen ortak biçimde yapacağız. Yeni ortak afette doktorların 'Benim akrabalarım güvende ego de gidip hastanede ferah ferah 24 ahit çalışabilirim' diyeceği ortak müstevi sunacağız."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler