USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Mustafa Varank'tan Garo Paylan'a defans sanayisi cevabı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'a; "Partili arkadaşlarınız dağdaki teröristlerle familya bağları fotoğrafları çektirmediği devir defans endüstrisine ihtiyacımız azalır" dedi.

Mustafa Varank'tan Garo Paylan'a defans sanayisi cevabı
24-11-2022 02:05
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'a; "Partili arkadaşlarınız dağdaki teröristlerle fasile bağları fotoğrafları çektirmediği devir defans piyasasına ihtiyacımız azalır" dedi.Abone ol

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının 2023 yılı bütçesi üstündeki görüşmelerde milletvekillerinin istifham ve eleştirilerini yanıtladı.

Aynı partiden milletvekillerinden, bire ortak mevzuda karşıt efkâr ortaya atıldığını kail Varank, buna yanıt vermesinin belkili olmadığını, pozitif eleştirileri dikkate aldıklarını kaydetti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın "savunma sanayiine hâlâ az envestisman yapılması gerektiğine" yönelik laflarına ayraç fail Varank, Kilis'e Gaziantep'e roketler düşerken hakeza ortak ifadenin absürtlük bulunduğunu belirtti.

"Partili arkadaşlarınız dağdaki teröristlerle fasile fotoğrafları çektirmediği devir defans sanayiine ihtiyacımız azalır"

"Biz sektörlere kişi hevesimize gereğince envestisman yapmakla ilgilendiren kararlar almıyoruz. Ülkemizin neye gereksinimi var ise ona envestisman yapıyoruz" diyen Varank laflarını şu şekilde sürdürdü:

"Göreve geldiğimizde türkiye enfrastrüktür fakiriydi, altyapılara yatırımlar yaptık. Şu anda esenlik teknolojilerinden bireşimli zekaya, defans sanayiine envestisman yapıyoruz. Bu alanlara gereksinimler azalırsa bizim de bu alanlara yatırımlarımız azalır. Birileri sınırlarımızdaki teröristleri desteklemediği zaman, İstiklal Caddesi'nde bomba patlatan yıldırı örgütünü hava örgütü üzere göstermediğiniz zaman, partili arkadaşlarınız dağdaki teröristlerle fasile bağları fotoğrafları çektirmediği devir defans sanayiine ihtiyacımız azalır. Biz de o devir bu tartışmaları bırakırız.

"Kilis'e Gaziantep'e roketler düşerken bunu erişmek absürtlüktür"

Çok sıkıca ortak coğrafyada yaşıyoruz. 40 senedir terörle savaşım ediyoruz. Kilis'e, Gaziantep'e roketler düşerken 'Savunma sanayiine hâlâ az envestisman yapın.' erişmek absürtlükten ayrıksı ortak obje değildir."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler