USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Mısır'ın derman ve tıbbi gereç yardımlarını haiz dü askeri tayyare Adana'ya ulaştı

Mısır'dan Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerden etkilenen yerlere yardım materyali haiz dü askeri tayyare Adana Havalimanı'na indi.

Mısır'ın derman ve tıbbi gereç yardımlarını haiz dü askeri tayyare Adana'ya ulaştı
22-02-2023 20:08
Adana

Mısır Büyükelçiliği yetkililerinden tahsil edilen bilgiye göre, havalimanına mevrut C-130 tipi askeri uçaklarda, depremzedelere ulaştırılmak kadar 28 ton çıkar yol ve tıbbi materyal bulunuyor.

Uçakları karşılayan Mısır Büyükelçiliği Misyon Şefi Amr Elhamamy, pilotlarla eş müddet geveze etti.

Elhamamy, AA muhabirine, bu mütekait sürede Türkiye ile dayanışmayı açıklamak amacıyla Mısır halkı ve hükümetinden yardımları haiz uçakların ikinci kat Adana'ya geldiğini belirtti.

Daha evvel de 26 tonluk tıbbi yardım sunulduğunu anımsatan Elhamamy, dakika de 28 tonluk tıbbi yardım getirildiğini aktardı.

Elhamamy, Türkiye ile Mısır'ın kuma tarihe cemaat bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Türkiye'yi vuran bu yıkmacı depremden etkilenenlere yardım edebilmek amacıyla başkaca bu sabahleyin 630 tonluk çadır, yatak, ısıtıcı ve benzer malzemeleri doğrulama ika şerefine eriştim. Eminiz ki, Türkiye, elan evvel alanda aynısı benzer yepyeni bu güç sınavın üstesinden gelecektir. Türkiye ile 500 salname kuma tarihimiz var. Elimizden mevrut katkısı yapacağız."


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler