USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Mehmet Büyükekşi: 'Dünyaya örnek olacak bir yardım gecesi planlıyoruz'

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, depremzedelere yardım geçirmek gibi kampanya başlattıklarını anlatım ederek, “Tür ayak topu ailesi kendisine topu topu dünyaya örnek olacak bir halde ehemmiyetli bir yardım gecesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Mehmet Büyükekşi: 'Dünyaya örnek olacak bir yardım gecesi planlıyoruz'
26-02-2023 21:05

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 1 Mart Çarşamba haset depremzedelere yardım gibi başlatacakları ‘Omuz Omuza' kampanyası ile ilgilendiren pakt başkanlarıyla bu arada açıklamalarda bulundu. Vodafone Park'ta oynanacak bulunan Beşiktaş-Antalyaspor müsabakası öncesinde meydana gelen açıklamada nice kulübün başkanı amade bulundu. Başkan Büyükekşi, 'Asrın Felaketi' yerine vasıflandırılan depremlerde nice vatandaşın yaşamını kaybettiğini anlatım ederek, "Trabzon'da başlattığımız bütünlük ve beraberliği çağ Beşiktaş'ın ev sahipliğinde sürdürüyoruz. Depremzedelere dayanak olabilmek düşüncesince "Omuz Omuza" kampanyamızı başlattık. 1 Mart'ta zaman 20.00'de Gençlik ve Spor Bakanlığı, TFF, Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Sports'un kolektif düzenleyeceği bir aranjman olacak. Hedefimiz depremzedelerin tahaffuz ihtiyacını karşılayabilmek. Konteyner ve mihman hane sorununu çözebilmek düşüncesince ayak topu dünyası yerine bir araya geliyoruz. Türk ayak topu ailesi yerine topu topu dünyaya örnek olacak bir halde ehemmiyetli bir yardım gecesi gerçekleştirmeyi planlıyoruz" halinde konuştu.

“12 değişik hususi karşılaşma planlıyoruz”

‘Omuz Omuza' kampanyasının 15 Haziran'a derece süreceğinin altını çizen Başkan Büyükekşi, "Bir seferlik bir kampanya yapmayacağız. Galatasaray-Adana Demirspor hususi maçı olacak. 12 değişik hususi karşılaşma planlıyoruz. Yurt dışından ekipler da getirebiliriz. Bunu değişik yardım kampanyalarıyla sübvanse etmek istiyoruz” ifadelerine arazi verdi.

Bora Akyol
 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler