USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Ünlü sanatçıların içli köftesi Adana’dan

Adana'da aşerip bulamadığı Boşnak böreğini hazırlamaya süregelen ve dükkan açan kadının demin de icra ettiği içli köftelerinin ünü Adana sınırlarını aştı. Başta adlı sanlı sanatçı Selami Şahin kazanmak gibi müşterek baş döndürücü ad ısmarlama verirken haftada b

Ünlü sanatçıların içli köftesi Adana’dan
24-01-2023 10:08

Çağla Tokay, bundan 7 sene ilk kızı Hatice Naz'a iki canlı kaldı. Tokay, hamileliği devrinde Arnavut ve Boşnak böreğine aşerdi fakat tek yerde bulamadı. Tokay bundan dolayı internetten börek tariflerine bakıp evde hazırlamaya başladı. Bir müddet sonraları etrafına de ağırlama etmiş bulunduğu börekler baş döndürücü sevilince bu kat evde imalata başladı.

Bir sene evde börek fail Tokay, elan sonraları ortak dükkan açıp buradan Türkiye'nin 81 iline satı hazırlamaya başladı. Tokay'ın el lezzetini baş döndürücü takdirkâr ve Adana'nın lokal yemeklerinin en başlangıcında mevrut içli köfte yapması da alıcılar çeşidinden istendi. Tokay, bu arzu için içli köfte de hazırlamaya başladı. Tokay'ın meydana getirdiği içli köftelerin ünü de endamsız müddette Adana'nın dışına taşarak 81 ile dağıtılmaya başlandı. Tokay deminden haftada bine yaklaşan içli köfte satıp kargo ile Türkiye'nin ciharıyek yanına gönderiyor. Daha ilk gelişigüzel Adanalının meydana getirdiği fakat gündeş canlı kızların bilmediği içli köfteyi aşındırmak talip ortak baş döndürücü adlı sanlı de Tokay'ın kapısını çalıyor. Bu ünlüler ortada adlı sanlı sanatçı Selami Şahin ile Ahmet Selçuk İlkan'ın da bulunduğu öğrenildi.

Yemek sektörüne böreğe aşerme kararı girdiğini, börekten sonraları alıcıların talebi için içli köfteye de başladığını tamlayan Çağla Tokay, “Haftada bine yaklaşan içli köfte yapmış olup satıyorum. Şuan tereyağ ve hususi sosla yaptığım içli köfteler baş döndürücü tuttu. Ahmet Selçuk İlkan ve Selami Şahin fark havale veriyor. Bu sanatçılar derneşik namına içli köfte alıyor. Biz emektar kökler içli köfte yapıyoruz” dedi.

Fatih Keçe - Serkan Çetinkaya
 

iha.com.tr üstündeki duyum ekspoze halinde yayınlanmaktadır. Haberin video, ışık ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler