USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, depremde negatif müşterek durumun belirleme edilmediğini açıkladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında 5,1 büyüklüğünde meydana mevrut depremde rastgele menfi ortak durumun belirleme edilmediğini bildirdi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, depremde negatif müşterek durumun belirleme edilmediğini açıkladı
03-02-2022 01:54
Lefkoşa

Cumhurbaşkanı Tatar, içtimai iletişim araçları hesabından mevzuya bağlı paylaşımda bulunarak, "Akdeniz'de 5,1 şiddetinde müşterek deprem meydana gelmiştir. Sivil Savunma Başkanımız ile görüştüm, rastgele müşterek başağrısı belirleme edilmemiştir." ifadesini kullandı.

Kıbrıs açıklarında 11 Ocak'ta da 6,4 şiddetinde depremin meydana geldiğini hatırlatan Tatar, bu acemi depremin, 11 Ocak'taki depremin bulunduğu yere yaklaşan müşterek yerde gerçekleştiğini de belirtti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) genel ağ sitesinde arazi düzlük bilgiye göre, sayaç 00.03'te (yerel sayaç ile 23.03'te) Akdeniz'de Kıbrıs Adası açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deniz yüzeyinin 13,20 kilometre derinliğindeki depremin tarz üssünün Antalya'nın Gazipaşa ilçesine 136 kilometre mesafede bulunduğu belirlendi.

Sosyal medyada depremin ilkin Antalya edinmek kabil Muğla, Adana, Mersin ve Hatay'da da hissedildiğine müteveccih paylaşımlarda bulunuldu.

KKTC'deki yurttaşlar da depremin hissedildiğine bağlı içtimai medyada paylaşımlar yaptı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler