USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Kahramanmaraş'ta yıkılan toptancılar sitesi Mehmetçiğin kurduğu çadırlarda görev verecek

6 Şubat'taki geçmiş depremde yıkılan kuru gıda toptancılar sitesi, askerler kabilinden kurulan çadırlarda fariza vermeye bitmeme edecek.

Kahramanmaraş'ta yıkılan toptancılar sitesi Mehmetçiğin kurduğu çadırlarda görev verecek
06-03-2023 14:06
Kahramanmaraş

Onikişubat ilçesi Şazibey Mahallesi Odun Ambarı mevkisinde çalışkanlık yayınlayan kuru gıda toptancılarının bulunmuş olduğu site depremde yıkıldı.

Kentin bakliyat ihtiyacının karşılandığı ehemmiyetli merkezlerden bulunan toptancılar sitesinin baştan çalışkanlık gösterebilmesi düşüncesince icraat başlatıldı.

Bu kapsamda, Adana Komando Taburu, Çanakkale Asayiş Komando Bölüğü, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ve Bornova Komando Tugayı'ndan askerlerden oluşan 300 nefis ekip, işletmelerin baştan açılacağı alanın kurulmasında fariza aldı.

Mehmetçik, bire bir mahalledeki kısaca 5 dönüm alana, 112 metrekare büyüklüğünde 28 çadırı 1 günde kurdu.

Yönetim kısmı ve tuvaletlerin de toprak almış olduğu bölgede toptancılar, çakıl taşı taş serilmesi ve sonuç düzenlemelerin peşi sıra bakım vermeye başlayacak.

"El ele verip toparlanma zamanı"

Toptancı esnafından Muaz Kılıç, AA muhabirine, askerlerin aşırı endamsız müddette piyasası hazırlamasının muştulu bulunduğunu anlattı.

Depremde mallarının iri çoğunluğunun çöküntü altında kaldığını anlatım fail Kılıç, "Sağ olsunlar. Açıkta kalmadık, en azından ürünlerimizi koyacak yerimiz oldu." dedi.

Kılıç, enkazdan çıkardıkları ürünleri yerleştirdiklerini belirterek, "Şikayet edecek durumumuz yok. Burada işimizi bitmeme ettireceğiz. Yaklaşık 1 ay geçti depremin üzerinden. Yemeğimiz, suyumuz fire olmadı. Hayat normale dönecek." niteleyerek konuştu.

Esnaf Mustafa Demir de kurulumda alın teri dökenlere teşekkürname ederek, "Hepsinden Allah razı olsun. Zor bu günlerde geldiler asistan oldular . Şimdi aşırı iyi yerimiz oldu. Bu bizlere kâfi de artar. Bu milletin ağlamaya tarihi yok, el ele verip toparlanma zamanı." ifadesini kullandı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler