USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

İHA muhabirini tehdit eden şahıs özür diledi

Eskişehir'de geçtiğimiz ay kez ödeme tartışmasını görüntüleyen matbuat mensuplarını tehdit eden Cemal Kalkan, yaptıklarının kusur bulunduğunu tabir ederek İHA muhabirlerinden özür diledi.

İHA muhabirini tehdit eden şahıs özür diledi
19-11-2022 10:05

Geçtiğimiz ay İstiklal Mahallesi Başan Sokak'ta kez ödeme kavgası sonrası Cemal Kalkan isminde kargo mensubu ve 3 avrat ortada ağız dalaşı yaşanmıştı. Daha sonraları vakası görüntüleyen İhlas Haber Ajansı muhabirleri, kargo çalışanın tehditlerine sunulan kalmıştı. Yayınlanan haberle Kalkan, işinden kovulduğunu ve çevresinden de negatif tepkiler aldığını belirtti. Basın mensuplarına bulunan tutumundan ötürü nadim bulunduğunu dile getiren Cemal Kalkan, yaşananlardan ötürü özür diledi.

"Basın mensuplarına huzur bulunan tepkilerimden ötürü aşırı özür diliyorum"

O güneş yaşananları özetleyen Cemal Kalkan, fenomen hatıra ve ondan sonra hayatındaki tadilat huzur şöyleki konuştu;

"Ablaya sanırım geçemediniz dedim. Ondan sonraları art koltuktaki dinç bir hatun bana sövme etti, kapımı tekmeledi, ittirdi. Beni videoya çektiğini gördüğümde benim videomu çekemezsin dedim. Aracın önüne geçtim ve polisi aradım. Amacım trafiğin engel olmak değildi. İsmini dört dörtlük kendisine bilmem lakin avrat hakları sanarak bir buton mevcut sanırım, beni ona basmakla tehdit etti. Basın mensuplarına huzur bulunan tepkilerimden ötürü aşırı özür diliyorum. Oradaki şiddetli bir tartışmadan ötürü matbuat mensubu arkadaşlara reaksiyon gösterdim. Kendilerine nahak yere yere öfkelendim. İşimden oldum, ailem bana biçimsiz gözle bakmaya başladı, ailemle tartıştım. Kişilerin kendilerinden savlayıcı oldum."

"Süreci strateji ediyoruz"

Cemal Kalkan'ın avukatı Burak Sarı ise müvekkilinin kımıldatma edildiğinin altını çizdi. Olayın takip edeni olacaklarını tamlayan Avukat Sarı, "Hanımefendi telefonunu çıkartıp müvekkilimizi çekmeye başlıyor, müvekkilimiz bu noktada diyor ki, 'arabamın plakasını çekebilirsin lakin beni çekmene rızam yoktur.' Bunun akabinde henüz da sinirleniyor ve gürültüden ötürü insanoğlu oraya toplanıyorlar. İnsanların toplanmasına müteakip, hanımefendinin 'KADES'e basarım, seni bitiririm' tarzı ile ifadeleri var. Bu janr alıngan olduğumuz konuların herhangi bir vakada kötüye kullanma edilmemesi lazım. Yaşanan fenomen en iyi örneklerinden bir tanesi. Olay üzücü, şu anda sormaca etabında iddianamenin düzenlenmesini bekliyoruz. Gereken her neyse yapılacaktır. Süreci strateji ediyoruz" sanarak konuştu.

Bahadır Turgut - Güvenç Açaroğlu

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler