USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'teki Türk vatandaşlarına telefonda seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa'nın başkenti Paris'te Türk vatandaşlarına telefonda seslenerek, Fransa'da canlı Türklerin, Türkiye'de yapılacak 2023 seçimlerinde ehemmiyetli müşterek neticeye fırsat olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'teki Türk vatandaşlarına telefonda seslendi
25-01-2023 04:08
Paris

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Efkan Ala'nın başkanlığındaki heyet, Avrupa'nın değişik şehirlerinde halkla buluşmalar çerçevesinde Paris'te Türk vatandaşlarıyla müşterek araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, burada Ala'nın telefonu tarafından vatandaşlara seslendi.

Paris'teki Türk vatandaşlara Ankara'dan selam, muhabbet ve saygılarını gönderdiğini tamlayan Erdoğan, Türkiye'de yapılacak seçimlerin hayırlara fırsat olmasını dilek etti.

Erdoğan, "İnanıyorum ki Paris bu seçimlerde baş döndürücü henüz değişik müşterek sonuca fırsat olacaktır. Zira, Fransa'da canlı Türk kardeşlerimin, soydaşlarımızın baş döndürücü henüz şişman müşterek gayretle geleceğe hazırlanmaları, Fransa'da, 'Artık bağlam ne olacak, nereye gidecek?' diyenlere mucize müşterek yanıt olacaktır." niteleyerek konuştu.

Paris'teki heyette İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Adıyaman Milletvekili Muhammet Fatih Toprak ve 26. Dönem Elazığ Milletvekili Ömer Serdar arazi alırken, etkinliğe Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, Türkiye'nin Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe ve Fransa'daki ayrışık Türk STK'lardan üyeler de arazi aldı.

Büyükelçi Onaner burada meydana getirdiği konuşmada, Fransa'daki Türk vatandaşlarını demokratik haklarını kullanmaya ve seçimlerde oy vermeye çağırdı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Ala ise, İslam devletleri ortada demokrasisi en kaslı ülkenin Türkiye bulunduğunu belirtti. Ala, Fransa ve Türkiye'nin demokrasiyle kalkınıp geliştiğini de vurguladı.

Zafer Sırakaya, kestirmece 900 bini Fransa'da kazanmak kabilinden dünya haricinde 7 milyondan müşterek tomar Türk vatandaşın yaşandığını kaydetti. Sırakaya, dünya haricinde canlı Türk vatandaşlarının 2014'ten beri bulundukları ülkede sandığa gidebildiğini hatırlattı.

Ömer Serdar da seçimlerde oy kullanmanın demokrasinin ehemmiyetli müşterek unsuru olduğuna ayraç ederken, Muhammet Fatih Toprak ise dünya dışındaki vatandaşların bulundukları devletlere sunmuş olduğu katkıya dikkati çekti.


SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler