USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Çiçekçiler Öğretmenler Günü düşüncesince hazırlıklarını tamamladı

Çiçekçiler ferda kutlanacak Öğretmenler Günü önceleri hazırlıklarını tamamlarken mamüllerin adanmış fiyatlarında güne hususi ortak fark yapmayacaklarını bildirdi.

Çiçekçiler Öğretmenler Günü düşüncesince hazırlıklarını tamamladı
23-11-2022 14:05
Ankara

Öğretmenler Günü önceleri çiçekçi esnafı, müşterilerine en elleme ürünleri sunabilmek düşüncesince stoklarını yeniledi. Bu kapsamda, Ankara'nın Gölbaşı ilçesine dair İncek Mahallesi'nde planlı çiçek mezadına esnafın koyu dikkat gösterdiği görüldü.

Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Emin Çimen, AA muhabirine, 24 Kasım Öğretmenler Günü önceleri bitirdikleri hazırlıklara dair bilim verdi.

Çimen, 24 Kasım öncesinde Adana, Mersin, Antalya ve Yalova özellikle edinmek kabil Türkiye'nin muhtelif illerinden mezat düşüncesince mecmu 20 tır çiçeğin Ankara'ya geldiğini söyledi.

Çiçekçi esnafının müşterilerine elan elleme fariza sunabilmek hesabına mezattan çiçekler aldığını tamlayan Çimen, "İnşallah ferda dört başı mamur öğretmenlerimize birer kelep bile olsa çiçek gidecektir. Öğretmenlerimize en elleme hediyenin çiçek bulunduğunu biliyoruz." dedi.

Çiçekçi esnafının "fırsatçı" olmadığını vurgulayan Çimen, çiçeği müşterek devir değil, rastgele devir sevdirmek istediklerini dile getirdi.

Çimen, çiçek fiyatlarında artma olup olmayacağına ilişkin, "Normal devir veya hususi devir ayırt etmeksizin ürünlerde tek eder artışı yapmıyoruz. Öğretmenler Günü diyerek ferda hususi müşterek eder artışımız olamaz. Çiçeklerin alışılagelen fiyatı ne ise ferda da anca olacak." diyerek konuştu.

Saksıda ve kelep şekilde çiçek satışları yoğun

24 Kasım Öğretmenler Günü düşüncesince dükkanlarda en müşterek tomar saksıda ve kelep şekilde çiçek satışlarının yoğunlaştığına ayraç fail Çimen, en müşterek tomar yeğleme edilen türlerin ise zaman bakımından demette kasımpatı, karanfil ve kameriye gül, saksıda ise siklamen, açelya ve ponsetya bulunduğunu söyledi.

Çimen, eski senelerde ithal çiçekçiliğe elan aşırı ciddilik verildiğini, bu sene ise yerel çiçeklere arzu bulunduğunu bildirdi.

Çeşitli ülkelerden mevrut çiçek isteklerine yer veren Çimen, şunları kaydetti:

"Bundan sonradan çiçeği ithal değil, ihraç edeceğiz. Önceleri ağırlıklı şekilde Rusya ve Ukrayna'ya dış satım yapıyorduk fakat şu anda talepleri elan aşırı bulunan ülkelerden İtalya ve Fransa'ya müteveccih çalışmalarımız bitmeme ediyor. Bu devletler ağırlıklı şekilde karanfil istiyor. Karanfil ihracatımız da yılbaşı, Anneler, Sevgililer ve Öğretmenler günlerinde epey koyu oldu."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler