USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Almanya’da büyük projelere imza atan iş kadını Çavuş’tan Türkiye’ye büyük yatırım

Almanya ve Türkiye ortada uzay gemisi dokuyan Musa Çavuş, Almanya'da geliştirdiği projeleri Türkiye pazarında da yaşama geçirerek ehemmiyetli ortak girdi sağladı.

Almanya’da büyük projelere imza atan iş kadını Çavuş’tan Türkiye’ye büyük yatırım
24-01-2023 17:08
24-01-2023 17:08

Aslen Konyalı bulunan ve Almanya'da canlı Musa Çavuş, Türkiye'deki yazılım dalında görmüş olduğu eksiklikleri bertaraf etmek düşüncesince düzentileme başlattı. Almanya ve Türkiye ortada uzay gemisi dokuyan Musa Çavuş, Almanya'da geliştirdiği projelerini Türkiye pazarına da karışma etti. Yurt haricinde geçer not akıbet yazılım teknolojilerinin Türkiye'de yeğleme edilmediğini aktaran Çavuş, küresel çapta aşina kuruluşların değme devir akıbet teknolojileri izlem ettiğini ve bünyesine bütünleşmiş ettiğini söyledi.

Global çapta işler edilmek isteniyorsa akıbet teknolojilerin yeğleme edilmesinin ehemmiyetli bulunduğunu kaydeden Çavuş, ''Son teknolojiler kullanılmadığı düşüncesince yaşanmış bulunan yanlışlar ve açıkların çözülmesi ağır oluyor. Türkiye'ye önceki etapta Porsche şirketinin yazılım projelerini getirdim. Ülkemde gördüğüm potansiyelden ötürü yaptığım yatırımları günbegün arttırmaya bitmeme edeceğim. Hizmet kanalımızı küresel network üstünden geliştirdik ve bu süreçte epey kez aldık. Uzun müddet Almanya'da canlı ve kariyerinin önceki aşamalarına gözlerini yurtdışında açmış bir tanesi kendisine söyleyebilirim ki Türkiye'de aşırı hâlâ fazlasını yapabiliriz. Biz Türkler iş dinamiğimizi birbirimize yararcılık bildirmek üstüne konumlandırmış insanlarız ve bu bizim daima gelişimimize ulama tanıyor. Biz çekirdekten başlamış olacak ve hâlâ totaliter müşterek ağırlık elde edeceğiz, bu sene gayem ülkemin istihdam enerjisini yükseltmek ve gençlere da bu istihdamdan hisse sağlamaları düşüncesince olanak tanımak'' dedi.

''Yatırımları değme sabık çağ arttıracağım''

Genç yazılımcıların bu teknolojileri öğrenmediğini özetleyen Çavuş, ''Güncel yazılım teknolojileri yardımıyla dinç ve büyümekte bulunan yazılımcılara bu sayede hâlâ müşterek tomar istihdam sağlayabiliyoruz. Son zamanlarda küsurat yazılımcı sayısından kaynaklı gençlerimiz iş bulmada ağırlık çekiyor, bundan ötürü Türkiye'ye yaptığım yatırımları günbegün arttırarak iş bulamayan gençleri yazılım şirketlerimin bünyesine karışma edeceğim. Global bölgede web tabanlı sistemler, melez uygulamalar, açıktan taşıt izlem ve arama sistemi, CRM, ERP, açıktan arama sistemleri kabilinden projeler yaparak ortaklık portföyümüzü genişlettik ve ayrımlı bölgelerde AR-GE emek harcamaları yaparak portföyümüzü genişletmeye bitmeme edeceğiz'' sanarak konuştu.

Dünyanın nice ayrımlı bölgesinde birbirinden ayrımlı sektörlerde mahsul ve görev dağıtımı sağlayıcı Musa Çavuş'un görev verdiği şirketler ortada Lufthansa, Porsche, Mercedes Benz, BMW, Deutsche Telekom, Telefonica, TüvSÜT, Kion Group ve HP kabilinden dalında 200'den müşterek tomar mürşit kululuş arazi alıyor.

Çavuş bu şirketlere yazılım dalında Front-end kısmında, Angular, React, Vue. JS, Nativescript, Ionic, Capacitor, Cordova Back-end kısmında ise Spring Boot, Node. JS, Nest. JS, LoopBack, Docker, Kubernetes, Jenkins yazılım teknolojileri ile dayanaklık etmek veriyor.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
Service Unavailable

Service Unavailable


HTTP Error 503. The service is unavailable.

GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Eski Günler